Każdy żywy organizm  jest zbudowany z komórek. Komórka jest najmniejszą strukturalną i funkcjonalną jednostką organizmów żywych zdolną do przeprowadzania wszystkich podstawowych procesów życiowych. Mimo to pojęcie komórki jest dosyć abstrakcyjne. O jej budowie możemy uczyć się z różnych schematów i zdjęć mikroskopowych. Nie zawsze to jednak wystarcza. Komórka jest obiektem trójwymiarowym, nie jest płaska. Aby ułatwić sobie o niej naukę, zrozumieć i zapamiętać jej budowę, uczniowie klasy V w ramach projektu edukacyjnego z biologii pt. "Komórka 3D" wykonali przepiękne modele. Były wśród nich komórki zwierzęce, roślinne oraz bakteryjne. Do ich budowy uczniowie wykorzystali materiały stałe (plastelina, styropian, koraliki, włóczka, sznurki, rurki plastikowe, tektura, papier, plastikowe pojemniczki) oraz jadalne (galaretki, ziarna, makaron, mandarynki, winogrona). W ten sposób uczniowie w atrakcyjny sposób przyswoili sobie wiedzę na temat budowy i funkcjonowania komórki. W efekcie powstały kreatywne modele 3D, które można podziwiać w pracowni biologicznej.
Joanna Borejszo
Uczniowie  naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach ekologicznych ZIELONA MYSZ - PRZYRODA BEZ TAJEMNIC pn. „Wielka podróż małej kanapki”.
Bez pokarmu nasz organizm nie mógłby funkcjonować. Każdego dnia spożywamy kilka różnorodnych posiłków. Dokąd trafia posiłek po zjedzeniu? Co się z nim dzieje po drodze? Jakie narządy naszego organizmu biorą udział w jego przetwarzaniu? Uczestnicy zajęć poszukiwali odpowiedzi na te pytania, wykonując szereg doświadczeń i eksperymentów.
Wykorzystując proste przyrządy, uczniowie „sami” odegrali proces transportu trawienia i wchłaniania pokarmu w naszym przewodzie pokarmowym. Wspólnie zbudowali model układu pokarmowego. Na koniec sprawdzili, czy przewód pokarmowy człowieka ułożony w prostej linii zmieści się w sali lekcyjnej?
Warsztaty pokazały, że nauka nie musi być nudna!
W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły przygotowali przepiękne kartki świąteczne z życzeniami napisanymi w języku angielskim. Kartki te rozesłaliśmy do wielu szkół w całej Polsce zainteresowanych wymianą takich świątecznych życzeń.
Niejednokrotnie w realizację tego projektu zaangażowali się rodzice uczniów, za co bardzo dziękuję.
Galeria przedstawia kartki naszych uczniów jak również wystawę tych otrzymanych z innych szkół.
21 grudnia została zakończona Ogólnopolska akcja charytatywna "Paczuszka dla Maluszka". Organizatorem akcji jest "Fundacja Małych Stópek". Choinki, na których zawieszone były specjalne bombki z opisem przebiegu akcji, ustawione były w naszej szkole oraz w parafii Matki Bożej Łaskawej i św. Sebastiana w Polkowicach. Podarowane paczki oraz kartki z życzeniami wykonane przez uczniów z kl. I - III zostały przekazane do Zespołu Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych "Wiosna" w Krzydlinie Małej, wskazanego nam przez fundację.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że w ten piękny, świąteczny czas na twarzach wielu dzieci i ich mam zagości uśmiech.
szkolny koordynator akcji Renata Chmielowska
Informacja w Radio Legnica, o udziale SP2 akcji.
Zobacz galerię zdjęć.
W grudniu uczniowie klasy 5a wzięli udział w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu pn. “Hej, kolęda, kolęda!”. Zadaniem konkursowym było wykonanie przez całą klasę kolędy lub pastorałki wywodzącej się z polskiej kultury. Naszą szkołę reprezentowała klasa 5a, wykonując interpretację kolędy “Wśród nocnej ciszy”. Z radością ogłaszamy, iż spośród 711 wykonań najpiękniejszych kolęd w kategorii "walory artystyczne" zajęliśmy 3 miejsce !!!
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy uczniom za zaangażowanie podczas przygotowań oraz nagrania finałowego filmu.