Get Adobe Flash player
NASZA SZKOŁA OFERUJE: RÓŻNORODNE SEKCJE SPORTOWE, ROZWÓJ ZAINTERESOWAŃ TEATRALNYCH ORAZ REDAKCYJNYCH, ROZWÓJ UZDOLNIEŃ MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZYCH, LEKCJE W PRZYRODZIE, CIEKAWE LEKCJE HISTORII, ZAJĘCIA TANECZNE, GIMNASTYKĘ ARTYSTYCZNĄ, PŁYWANIE, ZAJĘCIA EDUKACYJNE Z WYKORZYSTANIEM TABLIC INTERAKTYWNYCH, STAŁE ŁĄCZE Z INTERNETEM, INDYWIDUALNE STANOWISKA KOMPUTEROWE, MULTIMEDIALNĄ CZYTELNĘ, OPIEKĘ ŚWIETLICOWĄ Z DOŻYWIANIEM, OPIEKĘ PIELĘGNIARSKĄ I STOMATOLOGICZNĄ, FACHOWĄ POMOC KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNĄ I DYDAKTYCZNO-WYRÓWNAWCZĄ, PROFESJONALNĄ OPIEKĘ LOGOPEDY, ZAJĘCIA DLA UCZNIÓW Z DYSLEKSJĄ, KONSULTACJE PRZED SPRAWDZIANEM, ROZWÓJ JĘZYKA ANGIELSKIEGO, ZAJĘCIA POD NAZWĄ „DOBRY START PRZEDSZKOLAKA”, KOŁO INICJATYW TWÓRCZYCH, KOŁO „BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM”, ZAJĘCIA WSPIERAJACE POŻĄDANE ZACHOWANIA METODĄ POZYTYWNYCH WZMOCNIEŃ-ART.-TERAPIA, REALIZACJĘ PROJEKTÓW W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO.

Fundacja Ronalda McDonalda prowadzi profilaktyczne badania USG dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat.

Badania w okolicach Wrocławia

2021-07-09 Kłodzko

2021-07-10/11/12 Dzierżoniów

2021-08-05 Szprotawa

2021-08-06 Lubin

2021-08-07 Polkowice

2021-08-08 Strzegom

Zapisy na badania przeprowadzane w Polkowicach będą prowadzone w dniach 06.07. – 09.07.2021 r. w godzinach 10.00 – 14.00. tel. 76 8474155

Ambulans będzie usytuowany w polkowickim Rynku.

Informacje o badaniach mogą Państwo znaleźć na stronie Fundacji Ronalda McDonalda: https://www.frm.org.pl/pl/co-robimy/co-robimy-ambulans-fundacji

Badania są bezpieczne, bezbolesne i bezpłatne.

Celem badań USG jest dokładna ocena stanu narządów wewnętrznych oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. Nowa formuła programu oznacza skupienie się na badaniach USG jamy brzusznej, w kierunku zmian nowotworowych oraz wrodzonych wad nerek i dróg moczowych. Wczesna diagnoza pozwala na szybkie wdrożenie odpowiedniego leczenia zachowawczego i/lub chirurgicznego. Zapobiega to rozwojowi przewlekłej a nawet schyłkowej niewydolności nerek, wymagającej stosowania dializ lub przeszczepienia nerki. W Polsce na przewlekłą chorobę nerek cierpi ponad 4 miliony osób dorosłych, ale jest ona rozpoznawana u zaledwie 5% z nich.

Profesor Adam Jelonek wyjaśnia zmiany w programie NIE nowotworom u dzieci. https://youtu.be/pdViIBCFPiU

Badania są realizowane według standardów medycznych określonych dla tej grupy wiekowej przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne i wykonywane przez doświadczonych lekarzy radiologów. Czas potrzebny na badanie to około 15 minut. Po zakończeniu rodzice otrzymują wyniki badań oraz ewentualne porady lekarskie.

Do Ambulansu mogą zostać przyjęte wyłącznie osoby, które w ciągu 2 tygodni poprzedzających termin badania nie miały świadomego kontaktu z jakimikolwiek chorobami zakaźnymi. W odniesieniu do zagrożenia koronawirusem Sars-CoV-2 również takie, które nie miały w tym czasie kontaktu z osobami podróżującymi z zagranicy lub objętymi kwarantanną czy nadzorem epidemiologicznym. Badania prowadzone są w jednym gabinecie, aby Opiekunowie dzieci i Pacjenci nie spotkali się w sekretariacie Ambulansu.

Aby wziąć udział w badaniu USG należy wcześniej zarejestrować dziecko dzwoniąc pod numer podany na plakacie opublikowanym przez Partnera badań i na stronie Fundacji Ronalda McDonalda, a o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w badaniu bez rejestracji nie jest możliwy. Wolontariusz zbiera niezbędne dane i udziela Opiekunowi dziecka szczegółowych informacji co do dnia i miejsca badań, zapoznaje z instrukcją postępowania podczas badań, zgodą na badanie i wywiadem epidemiologicznym. Zaleca się aby ww. druki, dostępne na stronie Partnera były wypełnione przez Opiekuna w miejscu jego zamieszkania, przed przystąpieniem do badań.

Liczba miejsc jest ograniczona. O wcześniejszym zakończeniu zapisów z uwagi na wyczerpanie limitu miejsc poinformujemy na stronie Fundacji Ronalda McDonalda oraz na stronie Partnera.

Ambulans Fundacji to unikalna, mobilna stacja medyczna, składająca się poczekalni rejestracji oraz dwóch gabinetów lekarskich, wyposażonych w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny. Z badań w ambulansie od początku działania programu skorzystało już ponad 70 000 dzieci.

W roku 2021 przebadaliśmy już 1764 pacjentów.

Zapraszamy do obejrzenia wykładu NIE nowotworom u dzieci - Rodzicu dostrzeż objawy naszych wolontariuszek lekarek Aleksandry Kledyńskiej i Alicji Baskiej.

Projekt Fundacji Ronalda McDonalda oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland

https://www.youtube.com/watch?v=_O8zI86IOI4&t=293s

 

Do pobrania :

1.Plakat

2. Prezentacja programuUwaga Rodzice!
Informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 1 w Polkowicach oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Polkowicach we współpracy z Gminą Polkowice organizują półkolonie dla uczniów klas I-VI szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Polkowice.
Turnus I – w terminie 19-23 lipca 2021 r. w SP1, ul. Kmicica 23
Turnus II – w terminie 26-30 lipca 2021 r. w SP1, ul. Kmicica 23
Turnus III – w terminie 2-6 sierpnia 2021 r. w SP2, ul. Dąbrowskiego 1A
Turnus IV – w terminie 9-13 sierpnia 2021 r. w SP2, ul. Dąbrowskiego 1A
Zajęcia odbywać się będą w godzinach od 8.00 do 15.00 , w uzasadnionych przypadkach dziecko będzie mogło skorzystać z zajęć opiekuńczych od godziny 6.30 do 8.00 i od 15.00 do 15.45.
Kartę kwalifikacyjną można pobrać w sekretariatach szkół podstawowych lub ze stron internetowych tych szkół.
Wypełnioną kartę kwalifikacyjną należy złożyć do 25 czerwca 2021 r. w sekretariacie macierzystej szkoły dziecka i dokonać obowiązkowej opłaty za śniadania i obiady do 25 czerwca 2021 r. (7,00 zł za dzień). Numer konta i tytuł płatności wskazany jest na karcie kwalifikacyjnej (uwaga: ze względu na podział na turnusy i różne lokalizacje półkolonii obowiązują dwie karty).

W życiu szkoły każdy rok jest niepowtarzalny i ważny,  a mijający – 2020/2021 ( z powodu pandemii Covid-19) zapisze się w historii jako dodatkowo trudny i……… oby nigdy więcej taki się nie powtórzył!

Dziękuję Nauczycielom za całoroczny trud, efektywne prowadzenie działań edukacyjnych z kreatywnym dostosowaniem metod, narzędzi i form pracy do danego trybu nauczania (stacjonarnego, zdalnego lub hybrydowego). Pracowników Niepedagogicznych doceniam za starania włożone  w  zapewnienie  optymalnie bezpiecznych warunków do organizacji pracy w naszej szkole.

Rodzicom / Opiekunom uczniów dziękuję za współpracę  w czasie całego roku szkolnego. Jestem niezmiernie  wdzięczna  za  Państwa zaangażowanie w  organizację zdalnego  nauczania - stworzenie w domach odpowiednich warunków i atmosfery sprzyjającej nauce oraz za wspieranie, motywowanie  i pomoc dzieciom w pokonywaniu trudności.

 

Drodzy Uczniowie !

Jestem pod wielkim wrażeniem rozwoju Waszych kompetencji cyfrowych, samodyscypliny  w czasie nauki online  oraz  osiągnięć dydaktycznych. Serdecznie Wam gratuluję ! Żywię nadzieję, że w czasie wakacji będziecie pamiętać o zasadach bezpiecznego wypoczynku. Niech spędzone z rodziną, kolegami i przyjaciółmi dni oraz kontakt z przyrodą  przyniosą Wam mnóstwo  niezapomnianych wrażeń.
Życząc Wam bezpiecznych wakacji dołączamy muzyczną niespdziankę od zespołu flażoletowego.

Szanowni Państwo i Kochani Uczniowie – życzę zdrowych, radosnych wakacji i wszystkim,  dedykuję słowa  Horacego: „ Chwytaj każdy dzień: godzinę, minutę, sekundę, moment, chwilę ,każdy uśmiech, miłość, przyjaźń- czyli wszystko, co najpiękniejsze, a ulotne …”

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2

im. Kornela Makuszyńskiego w Polkowicach

Joanna Wróblewska

Wszystkim uczniom z naszej Szkoły gratulujemy sukcesów, jakie udało Wam się osiągnąć w II semestrze roku szkolnego 2020/2021. Poniżej zamieszczamy Złotą Listę uczniów klas IV-VIII, którzy uzyskali średnie ocen równe lub większe od 4,75 oraz Złotą Listę uczniów z klas I-III. W załączniku znajdziecie również listę Stypendystów. Udanych i bezpiecznych wakacji, do zobaczenia w nowym roku szkolnym. 
Oto Złota Lista liderów naszej szkoły w nauce.
Z uwagi na zalecenia sanitarne wynikające z profilaktyki COVID 19 uroczystości wręczania świadectw uczniom mają charakter kameralny – odbywają się w zespołach klasowych z Wychowawcami.
Organizacja zakończenia roku szkolnego 2020/2021 według zamieszczonego poniżej harmonogramu.
Zobacz harmonogram zakończenia roku szkolnego.
O powrocie do szkoły, ale też do przeszłości… .
W tym momencie musimy się cofnąć do grudnia 2020, gdy to właśnie 8 osób z klas 6b, 7c oraz 8a wzięło udział w konkursie zorganizowanym przez warszawski oddział „Goethe Institut”. W konkursie chodziło o zaśpiewanie niemieckich kolęd oraz nagranie tego występu. Konkurs cieszył się bardzo dużą popularnością również wśród uczniów szkół muzycznych oraz liceów, być może dlatego naszym DWÓJKOWICZOM nie udało się tym razem zwyciężyć . Tak zwaną „Trostpreis”- czyli nagrodę pocieszenia - nasi twórcy teledysków świątecznych otrzymali dopiero dziś, ze względu na panujące w kraju obostrzenia. Dzięki hojności sponsorów takich jak: Ambasada Niemiec oraz firmy motoryzacyjnej BMW, nasi uczniowie dowiedzieli się, że „Deutsch ist ein PLUS”- opłaca się uczyć niemieckiego ;).
http://www.medicus.ump.edu.pl/images/O-nas/do-artykulow/szkola-z-misja-duze.png