We wtorek 14 stycznia klasa 3b wraz ze swoją wychowawczynią panią Katarzyną Waszkiewicz i nauczycielem świetlicy panią  Agata Duda uczestniczyła w zajęciach z cyklu „Strefa bez stresu” pn. „O mapach”. Na wstępie pani bibliotekarka opowiedziała uczniom, do czego służą mapy, w jaki sposób je odczytywać oraz jakie są ich rodzaje. Uczniowie w trakcie zajęć mogli w praktyce samodzielnie przećwiczyć odczytywanie mapy oraz wyznaczyć drogę na swojej mapie z punktu  A do punktu B. Pani bibliotekarka przedstawiła  także wyjątkową książkę edukacyjną pn. „Dokąd iść, mapy mówią do nas”, w której można między innymi zobaczyć mapy z patyków i muszelek mieszkańców Oceanii, wykuty w marmurze starożytny plan Rzymu , mapy nieba czy mapę ludzkiego genomu. Na koniec  zajęć  dzieci dowiedziały się, jak wygląda , do czego służy i jak się tworzy „Moją mapę marzeń”.
Agata Duda
Zobacz galerię zdjęć
10 grudnia w ramach zajęć z cyklu „Strefa bez stresu” w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się kolejne już spotkanie. Tego dnia w spotkaniu wzięła udział klasa 2a wraz ze swoją wychowawczynią, panią Agnieszką Smereczniak oraz nauczycielem świetlicy, panią Agata Duda. Tematem przewodnim spotkania było pokazanie dzieciom, jak obchodzone są Święta Bożego Narodzenia w Polsce i na świecie. Pani bibliotekarka w trakcie prowadzonych zajęć, czytała książkę związaną ze świętami, wyświetliła ciekawą prezentację multimedialną dotyczącą obchodzenia świąt w różnych krajach na świecie oraz przeprowadziła quiz na temat obowiązujących w czasie świąt  tradycji i obyczajów. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły we wszystkich  zabawach.  Na koniec spotkania  prowadząca zaprosiła wszystkie dzieci do zabawy w „Śnieżną burzę”, z użyciem chusty animacyjnej (klanza) oraz w „Zimowe drzewko”.

Z początkiem listopada 2019r. zorganizowany został przez świetlicę szkolną rodzinny konkurs plastyczny pn. „Najpiękniejszy kotylion w barwach narodowych”. Do udziału w nim zaprosiliśmy uczniów klas 0 – III wraz z rodzinami. Ideą konkursu było zrobienie kotylionu w dowolnej technice oraz formacie. Wszystkie kotyliony były piękne, dlatego też wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne. Jury w związku z tym zdecydowało się nagrodzić kotyliony, które odznaczały się oryginalnym ujęciem tematu oraz formą i ilością włożonej pracy. Laureatami konkursu zostali:
I miejsce – Szymon Wybieralski, kl. O,
II miejsce – Hubert Karpowicz, kl. 1a,
III miejsce – Julia Młodzik, kl. 2b.
Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Agata Duda

W październiku w świetlicy szkolnej odbyła się coroczna uroczystość przyjęcia do Grona Świetlików uczniów klas 0-I.
Aby zostać Świetlikiem społeczności SP2, uczniowie zostali poddani sprawdzianowi gotowości świetlicowej. Nad prawidłowością wykonywania zadań czuwały panie wychowawczynie: pani Agata Duda, pani Paulina Podgajna- Jankowiak i pani Anna Ulatowska.
Uczniowie wykazali się niezwykłą sprawnością oraz wiedzą. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zabawach, na koniec których złożyły uroczyste ślubowanie, a następnie pani kierownik Ryszarda Miler pasowała ich na Świetlików społeczności Szkoły Podstawowej nr 2.
Wszystkim nowym Świetlikom życzymy dużo sukcesów w nauce oraz wspaniałej zabawy w świetlicy szkolnej.

Anna Ulatowska
Zobacz galerię zdjęć
8 listopada nasza „szachowa drużyna” w składzie: Aurelia Witwicka (3a), Borys Rotko (3a), Szymon Stępczak (3a), Kordian Śliwa (3a), Kacper Woźniakiewicz (8c), Adam Nowak (8c), Tadeusz Ratajczyk (8c) oraz Dominika Widuch (5c) reprezentowała SP2 Polkowice w Szachowym Turnieju Niepodległości w Starostwie Powiatowym. Dobrą formą tego dnia popisał się Tadeusz Ratajczyk który w swojej kategorii wiekowej zajął I miejsce oraz Adam Nowak który zajął III miejsce. Wszyscy pozostali uczniowie walczyli bardzo dzielnie i nie ustępowali rywalom.
Organizacja turnieju stała na bardzo wysokim poziomie.
Gratulujemy naszym uczniom wspaniałej postawy i ducha walki oraz dużych umiejętności szachowych!
Paulina Podgajna
Dnia 06.11.2019 r. dzieci z klasy Ic gościły panią pielęgniarkę Małgorzatę Bidzińską. Pierwszaki przywitały zaproszonego gościa ze skupieniem i wielką uwagą, słuchały jak pani w ciekawy sposób opowiada o zdrowej, ekologicznej żywności o tym jak należy o siebie dbać, ubierać się odpowiednio do pogody, właściwie odżywiać, zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia. Podczas pogadanki, pani pielęgniarka uświadomiła dzieciom wiele bardzo ważnych spraw. Zwróciła uwagę m.in. jak ważny w życiu jest ruch, zdrowe odżywianie się  oraz spożywanie owoców i warzyw. Dzieci same również dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniami. Pani Małgosia wyjaśniła dzieciom, jak ważne jest przestrzeganie higieny i na czym polega zdrowy styl życia. Dzieci  utwierdziły się w przekonaniu o potrzebie spożywania zdrowej żywności, celowości przestrzegania zasad higieny i dbania o swoje zdrowie.
Na zakończenie w ramach podziękowania dzieci wręczyły pani pielęgniarce laurkę. Serdecznie dziękujemy pani za przybycie, mile spędzony czas, za podzielenie się swoją wiedzą, a przede wszystkim za cierpliwość i dobre rady.
Paulina Podgajna