Get Adobe Flash player
NASZA SZKOŁA OFERUJE: RÓŻNORODNE SEKCJE SPORTOWE, ROZWÓJ ZAINTERESOWAŃ TEATRALNYCH ORAZ REDAKCYJNYCH, ROZWÓJ UZDOLNIEŃ MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZYCH, LEKCJE W PRZYRODZIE, CIEKAWE LEKCJE HISTORII, ZAJĘCIA TANECZNE, GIMNASTYKĘ ARTYSTYCZNĄ, PŁYWANIE, ZAJĘCIA EDUKACYJNE Z WYKORZYSTANIEM TABLIC INTERAKTYWNYCH, STAŁE ŁĄCZE Z INTERNETEM, INDYWIDUALNE STANOWISKA KOMPUTEROWE, MULTIMEDIALNĄ CZYTELNĘ, OPIEKĘ ŚWIETLICOWĄ Z DOŻYWIANIEM, OPIEKĘ PIELĘGNIARSKĄ I STOMATOLOGICZNĄ, FACHOWĄ POMOC KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNĄ I DYDAKTYCZNO-WYRÓWNAWCZĄ, PROFESJONALNĄ OPIEKĘ LOGOPEDY, ZAJĘCIA DLA UCZNIÓW Z DYSLEKSJĄ, KONSULTACJE PRZED SPRAWDZIANEM, ROZWÓJ JĘZYKA ANGIELSKIEGO, ZAJĘCIA POD NAZWĄ „DOBRY START PRZEDSZKOLAKA”, KOŁO INICJATYW TWÓRCZYCH, KOŁO „BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM”, ZAJĘCIA WSPIERAJACE POŻĄDANE ZACHOWANIA METODĄ POZYTYWNYCH WZMOCNIEŃ-ART.-TERAPIA, REALIZACJĘ PROJEKTÓW W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO.
We wtorek 14 stycznia klasa 3b wraz ze swoją wychowawczynią panią Katarzyną Waszkiewicz i nauczycielem świetlicy panią  Agata Duda uczestniczyła w zajęciach z cyklu „Strefa bez stresu” pn. „O mapach”. Na wstępie pani bibliotekarka opowiedziała uczniom, do czego służą mapy, w jaki sposób je odczytywać oraz jakie są ich rodzaje. Uczniowie w trakcie zajęć mogli w praktyce samodzielnie przećwiczyć odczytywanie mapy oraz wyznaczyć drogę na swojej mapie z punktu  A do punktu B. Pani bibliotekarka przedstawiła  także wyjątkową książkę edukacyjną pn. „Dokąd iść, mapy mówią do nas”, w której można między innymi zobaczyć mapy z patyków i muszelek mieszkańców Oceanii, wykuty w marmurze starożytny plan Rzymu , mapy nieba czy mapę ludzkiego genomu. Na koniec  zajęć  dzieci dowiedziały się, jak wygląda , do czego służy i jak się tworzy „Moją mapę marzeń”.
Agata Duda
Zobacz galerię zdjęć
20 grudnia 2019 r. uczniowie z klasy 2a wraz ze swoją wychowawczynią, panią Agnieszką Smereczniak uczestniczyli w warsztatach bożonarodzeniowych pn. „Dekorowanie świątecznych pierniczków”, zorganizowanych przez nauczyciela świetlicy panią Agatę Duda. Dzieci z ogromnym zapałem i zaangażowaniem dekorowały lukrem, barwnymi posypkami oraz innymi słodkościami pierniczki. Każde ciasteczko było inne, ze względu na kształt i wielkość. Po udekorowaniu, dzieci miały okazję skosztować swojego słodkiego dzieła. Pozostałe, przepięknie udekorowane pierniczki, nauczycielki spakowały do ozdobnych opakowań, aby każde dziecko mogło zabrać je do domu, powiesić na choince lub ozdobić świąteczny stół. 
10 grudnia w ramach zajęć z cyklu „Strefa bez stresu” w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się kolejne już spotkanie. Tego dnia w spotkaniu wzięła udział klasa 2a wraz ze swoją wychowawczynią, panią Agnieszką Smereczniak oraz nauczycielem świetlicy, panią Agata Duda. Tematem przewodnim spotkania było pokazanie dzieciom, jak obchodzone są Święta Bożego Narodzenia w Polsce i na świecie. Pani bibliotekarka w trakcie prowadzonych zajęć, czytała książkę związaną ze świętami, wyświetliła ciekawą prezentację multimedialną dotyczącą obchodzenia świąt w różnych krajach na świecie oraz przeprowadziła quiz na temat obowiązujących w czasie świąt  tradycji i obyczajów. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły we wszystkich  zabawach.  Na koniec spotkania  prowadząca zaprosiła wszystkie dzieci do zabawy w „Śnieżną burzę”, z użyciem chusty animacyjnej (klanza) oraz w „Zimowe drzewko”.

Z początkiem listopada 2019r. zorganizowany został przez świetlicę szkolną rodzinny konkurs plastyczny pn. „Najpiękniejszy kotylion w barwach narodowych”. Do udziału w nim zaprosiliśmy uczniów klas 0 – III wraz z rodzinami. Ideą konkursu było zrobienie kotylionu w dowolnej technice oraz formacie. Wszystkie kotyliony były piękne, dlatego też wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne. Jury w związku z tym zdecydowało się nagrodzić kotyliony, które odznaczały się oryginalnym ujęciem tematu oraz formą i ilością włożonej pracy. Laureatami konkursu zostali:
I miejsce – Szymon Wybieralski, kl. O, 
II miejsce – Hubert Karpowicz, kl. 1a,
III miejsce – Julia Młodzik, kl. 2b.
Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Agata Duda

W październiku w świetlicy szkolnej odbyła się coroczna uroczystość przyjęcia do Grona Świetlików uczniów klas 0-I.
Aby zostać Świetlikiem społeczności SP2, uczniowie zostali poddani sprawdzianowi gotowości świetlicowej. Nad prawidłowością wykonywania zadań czuwały panie wychowawczynie: pani Agata Duda, pani Paulina Podgajna- Jankowiak i pani Anna Ulatowska.
Uczniowie wykazali się niezwykłą sprawnością oraz wiedzą. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zabawach, na koniec których złożyły uroczyste ślubowanie, a następnie pani kierownik Ryszarda Miler pasowała ich na Świetlików społeczności Szkoły Podstawowej nr 2.
Wszystkim nowym Świetlikom życzymy dużo sukcesów w nauce oraz wspaniałej zabawy w świetlicy szkolnej.

Anna Ulatowska
Zobacz galerię zdjęć
8 listopada nasza „szachowa drużyna” w składzie: Aurelia Witwicka (3a), Borys Rotko (3a), Szymon Stępczak (3a), Kordian Śliwa (3a), Kacper Woźniakiewicz (8c), Adam Nowak (8c), Tadeusz Ratajczyk (8c) oraz Dominika Widuch (5c) reprezentowała SP2 Polkowice w Szachowym Turnieju Niepodległości w Starostwie Powiatowym. Dobrą formą tego dnia popisał się Tadeusz Ratajczyk który w swojej kategorii wiekowej zajął I miejsce oraz Adam Nowak który zajął III miejsce. Wszyscy pozostali uczniowie walczyli bardzo dzielnie i nie ustępowali rywalom.
Organizacja turnieju stała na bardzo wysokim poziomie.
Gratulujemy naszym uczniom wspaniałej postawy i ducha walki oraz dużych umiejętności szachowych!
Paulina Podgajna
Dnia 06.11.2019 r. dzieci z klasy Ic gościły panią pielęgniarkę Małgorzatę Bidzińską. Pierwszaki przywitały zaproszonego gościa ze skupieniem i wielką uwagą, słuchały jak pani w ciekawy sposób opowiada o zdrowej, ekologicznej żywności o tym jak należy o siebie dbać, ubierać się odpowiednio do pogody, właściwie odżywiać, zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia. Podczas pogadanki, pani pielęgniarka uświadomiła dzieciom wiele bardzo ważnych spraw. Zwróciła uwagę m.in. jak ważny w życiu jest ruch, zdrowe odżywianie się  oraz spożywanie owoców i warzyw. Dzieci same również dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniami. Pani Małgosia wyjaśniła dzieciom, jak ważne jest przestrzeganie higieny i na czym polega zdrowy styl życia. Dzieci  utwierdziły się w przekonaniu o potrzebie spożywania zdrowej żywności, celowości przestrzegania zasad higieny i dbania o swoje zdrowie.
Na zakończenie w ramach podziękowania dzieci wręczyły pani pielęgniarce laurkę. Serdecznie dziękujemy pani za przybycie, mile spędzony czas, za podzielenie się swoją wiedzą, a przede wszystkim za cierpliwość i dobre rady.
Paulina Podgajna
http://www.medicus.ump.edu.pl/images/O-nas/do-artykulow/szkola-z-misja-duze.png